» 
»
 

Emniyet Müdürlüğü binasına roketatarlı saldırı düzenlendi Yer Van Gevaş

Van'ın Gevaş İlçesi'ndeki Emniyet Müdürlüğü binasına, bölücü terör örgütü tarafından iftar saatinde roketatarlı saldırı düzenlendi.

PKK’lı teröristler bu kez de Van'ın Gevaş İlçesi'nde bulunan Emniyet Müdürlüğü binasına iftar saatinde roketatarlı saldırı düzenlendi.

Gelen bilgilere göre, emniyet müdürlüğü binasının önünden bir araç ile geçerken,  içerisinden 2 el roket ile atış yaparak saldırdı. Atılan iki adet roketten birinin emniyet binaya isabet ettiği, diğerinin ise etrafta bulunan boş bir araziye düştüğü belirtiliyor.

Van güvenlik güçleri, roketatarlı saldırı sonucunda anında karşılık vererek olaya müdahale etmeye çalışırken, teröristler olayı yerinden kaçtı. Emniyet Müdürlüğü ve çevresinde bulunan bölgede geniş güvenlik önlemi alınırken güvenlik çemberi oluşturuldu.

Gevaş İlçesinde Van Valiliği ve Belediyenin ortaklaşa düzenlediği iftar yemeğine gelen vatandaşlar, roketatarlı saldırı sonucu çıkan patlama seslerinden dolayı kısa süreli panik yaşadılar.

Emniyet güçlerinin, roketatarlı saldırı düzenleyerek kaçan bölücü terör örgütü  üyelerinin yakalanması amacıyla bölgede geniş çaplı operasyon başlattığı ifade edildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *