» 
»
 

Emniyet ve Jandarma'dan ortak uygulama

Ülke genelinde emniyet ve jandarmanın ortak olarak düzenlediği ve 27 bin 687 personelin katılımıyla motosiklet sürücülerine yönelik uygulama yapılmaya başlandı.

Yaz aylarında hem trafikte kolaylık sağlaması hem de sıcaklarda serin yolculuklar için ideal bir seçim olan motosikletlerin kontrollerini yapmak amacıyla Türkiye’de ilk defa yapılan bir uygulama şu sıralarda devam ediyor. Güvenlik güçlerinin ortaklaşa olarak tertip ettiği uygulamaya Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma’dan toplam 27 bin 687 personel katılıyor.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun vermiş olduğu talimat ile, Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Dairesi Başkanlığı’nın koordine ettiği ve 81 ilde asayiş, trafik ve kamu düzeninin sağlanması amacıyla başlatılan uygulama motosikletlere yönelik olarak yapılıyor.

Bu Sabah 08.00 sularında başlayan ve geç saatlere kadar devam edeceği aktarılan uygulamada, emniyet ve Jandarmadan 7 bin 483 ekipte görevli 27 bin 687 personelin görev yaptığı ifade edildi.

Polis ve jandarma’nın sorumluluk bölgelerinde kurulmuş 4 bin 381 noktada,  ekiplerce şüpheli görülen motosikletlerin denetlenerek kontrollerinin yapıldığı belirtildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *