» 
»
 

Emniyetten sosyal medya kullanıcılarına çok ciddi uyarı

Günümüzün vazgeçilmezi halinde gelen sosyal medya ve internet, her ne kadar hoşumuza gitse de, kullanıcıları bazı tehlikelere açık hale getirebiliyor. Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri vatandaşları, sosyal medya üzerinden paylaşılan fotoğraflar ve PKK ya da DEAŞ gibi terör örgütlerine eleman sağlamak isteyen kullanıcılar konusunda uyardı.

Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) bünyesinde yürütülmekte olan "Gelecekten Umutluyum" projesinde öğrencilere verilen konferansta Güvenli İnternet Kullanımı konusunda bilgi verildi. Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından Tekirdağ Süleymanpaşa Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda verilen konferansta, siber zorbalık ve sosyal medyada paylaşılan kişisel veriler hakkında uyarılar yapıldı. Güvenli internet kullanımını konusunda bilgilendirilen öğrencilere, sosyal medya kullanırken bu alanı evleri gibi düşünmeleri istendi.

PKK VE DEAŞ GİBİ ÖRGÜTLERE ELEMAN SAĞLIYORLAR

İyi, kötü her şeyin bir arada olduğu internette dikkat edilmesi gerektiğine vurgu yapılan konferansta, tüm dünyaya açılan bir pencere olan internette herkesin evinin kapılarını ardına kadar açtığı belirtildi. Siber zorbalık konusunda öğrencilere uyarılar yapılırken, bundan kurtulmanın en güzel yolu tüm iletişim kanallarını kapatarak bir büyüğüne ya da emniyete durumu bildirmek olarak belirtildi. Tanınmayan insanlarla en yakın arkadaş gibi sohbet edildiği belirtilirken, şiddet, nefret, ırkçılık ve PKK, DEAŞ gibi terör örgütlerine eleman sağlamak isteyenlerin de internette bulunduğu vurgulandı.

PAYLAŞILAN FOTOĞRAFLARI SİLMEK ÇOK ZOR

Sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlarda beğeni almak pek çok kişinin hoşuna giden bir durum olsa da paylaşılan bir bilgiyi silmenin pek kolay birşey olmadığı dile getilirken, paylaştıktan sonra siz silmek isteseniz bile bir arkadaşınızın beğenmesi nedeni ile 2 bin kişiye ulaşabileceği hatırlatıldı.

Bazı öğrencilerin can kulağıyla dinlediği, bazı öğrencilerin ise ellerinden akıllı telefonların düşmediği konferasın sonunda öğrencilere ve okulun futsal takımına hediyeler dağıtıldı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *