» 
»
 

Emre Altuğ’un yeni filmi Mezarcı’nın 1. fragmanı yayınlandı

Yönetmen koltuğunda Talip Karamahmutoğlu’nun oturduğu ve Emre Altuğ'un rol altığı ‘Mezarcı’ filminin ilk fragmanı yayınlandı.

Başrollerinde Emre Altuğ, Nilay Erdönmez, Orhan Aydın, Mustafa Uzunyılmaz, Turan Özdemir, Sadık Gürbüz ve Hikmet Karagöz gibi birbirinde ünlü ismin yer aldığı ‘Mezarcı’ filminin merakla beklenen ilk fragmanı yayınlandı. Ünlü yönetmen Talip Karamahmutoğlu’nun yanı sıra usta yazar Osman Şahin’in kaleme aldığı hikaye dördüncü kuşak yönetmen olma özelliğini taşıyor.

2017’de beyaz perdede olması beklenen filmin vizyon tarihi henüz netlik kazanmadı ancak önümüzdeki hafta yapımcı firma Kuzey Film tarafından tarihin açıklanacağı düşünülmekte. Mezarcı filmi 4. Uluslararası Antakya Film Festivali’nin açılış filmi olacak ve “Altın Defne” ödülü için rakipleriyle yarışacak.

Merakla beklenen filmde Almanya'da mezarcılık konusunda ustalaşan Ejder, babasının ölümü ile ülkesine döner ve mezarcılık konusundaki birikimlerine burada uygulama çabasına girer. Milyon dolarlık evlerde oturan bu insanları, öldükten sonra köy mezarlığına defnetmek fikrine karşı çıkar. Ejder’e göre , ''Aslan yattığı yerden bellidir''. Bu bakış açısına göre de ölecek her varlıklı insana ölümsüzlüğü simgeleyen zeytin ağaçları altında sonsuz bir yaşam vaat eder… 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *