» 
 

Emre Kaya Aşk Diye Soludum şarkısı yeniden yayında

Geçtiğimiz günlerde yabancı bir şarkıya benziyor iddiasıyla yayından kaldırılan Emre Kaya'nın Aşk Diye Soludum şarkısı, sanatçının sunduğu belgelerin değerlendirilmesinin ardından yeniden yayına alındı.

Ünlü besteci ve şarkıcı Emre Kaya, söz ve müziği kendisine ait olan Aşk Diye Soludum şarkısı nedeniyle geçtiğimiz hafta yargısız infaza maruz kalmıştı. Menajeri Gizem Demir, yabancı bir şarkıya benzediği ileri sürülerek dağıtım şirketi tarafından yayından kaldırılan şarkının sunulan belgelerin ardından yeniden yayına alındığını açıkladı.

Kısa sürede hit şarkılar arasında yerini alan Aşk Diye Soludum şarkısı ile ilgili sanatçıya haksızlık yapıldığını belirten Demir, iki kez yılın besteci seçilmiş bir sanatçıya yapılan haksızlıktan geri dönülmüş olmasının sevindirici olduğunu belirtti. Türk müzik sektörünün yabancı şirketlerin boyuduruğundan kurtulması gerektiğini ifade eden Demir, "Bu ilk değil, sanırım son da olmayacak" şeklinde konuştu.

Emre Kaya ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, hayranlarına kendisine ve eserine sahip çıktıkları için teşekkürlerini iletti. Kaya "Bir sanatçı için bundan daha çok gurur verici bir şey olamaz. Sevenlerim yapılan haksızlığa sessiz kalmadı. Aşk Diye Soludum artık müzikseverlere mal olmuş bir eserdir. Bestemin böyle bir hakarete maruz kalması üzüntü vericiydi. Sevenlerim kale gibi arkamda durdu. Sunduğumuz belgeleri de dikkate alan şirket, hakkımızı iade etti” ifadelerini kullandı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *