» 
 

Emre Kaya'nın şarkısı yabancı bir şarkıya benziyor iddiasıyla kaldırıldı

Türk pop müziğinin ünlü ismi Emre Kaya'nın Aşk Diye Soludum şarkısı Believe tarafından yabancı bir şarkıya benziyor iddiasıyla dijital platformlardan kaldırıldı.

Ünlü besteci ve yorumcu Emre Kaya Aşk Diye Soludum şarkısı nedeniyle büyük şok yaşadı. İddialara göre ünlü bestecinin şarkısı Believe tarafından bir yabancı şarkıya benziyor gerekçesiyle dijital platformlardan kaldırılınca sosyal medyada da oldukça büyük yankı uyandırdı. Ortada hiçbir belge olmaksızın böyle bir uygulamaya gidildiği belirtilen Aşk Diye Soludum şarkısının yoğun bir emek sonucu ortaya çıktığı ve şarkıya "yargısız infaz" yapıldığı" belirtiliyor.

Emre Kaya'nın menajeri Gizem Demir ise yaptığı açıklamada  şarkıya yapılan bu muamelenin "hakaretten" farksız olduğunu, iki kez yılın besteci, yılın pop şarkıcısı, yılın en iyi çıkış yapan sanatçısı gibi prestijli pek çok ödül sahibi bir ismin böyle bir muameleyle karşılaşmasının kabul edilir olmadığını belirtti.  Ünlü şarkıcı Kaya ise sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada “Türk müzik sektörü yabancı şirketlerden kurtulmalı. Bir yabancı iddiada bulununca Türkleri harcıyor, üstelik sualsiz sorgusuz olarak harcıyor. Biz önemli bir yabancı sanatçıyı kaldırabilir miyiz?? ?Türk müzik sektörü yabancı dijital dağıtımcılara esir düşmüş durumda. Bu çok acı…Yazık ” şeklinde paylaşım yaparak tepkisini dile getirdi.

Doğan Müzik Yapı A.Ş. Genel Müdürü Samsun Demir ise Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda Believe adlı dijital dağıtım firmasını uyardı ve hatanın düzeltilmesini istedi. Sosyal medyada şarkıcının hayranları tarafından yapılan paylaşımlarda ise bunun bir Türk sanatçıya yapılan haksızlık olduğu vurgulanarak tepki gösterildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *