» 
»
 

Emre Mor'a skandal hareket

Almanya'nın Borussia Dortmund takımında forma giyen yıldız oyuncu Emre Mor, teknik direktör Tuchel'in yardımcısının saldırısına uğradı

Almanya'da Borussia Dortmund takımında fitness koçu olan Schleifer Schrey'in saldırısına uğrayan Emre Mor, ülkede günün konusu oldu.  Teknik direktörTuchel'in yardımcılığını yapan Schrey'in bu davranışının büyük tepki çektiği, Dortmund yönetimini de konuyla ilgilidevreye girdiği belirtildi. .Edinilen bilgilere göre Dortmund'da Tuchel ve etrafındakiler arasındaki kriz daha öncelere dayanmakta.

Tuchel'in sezon sonunda Dortmund takımında ayrılacağı ve Arsenal'le transfer görüşmesi yaptığı iddialarının takım yönetimini rahatsız ettiği öne sürüldü. Borussia Dortmund takımının CEO'su Hans-Joachim Watzke ile görüşsen Tuchel'in menajerinin yaptığı açıklamada aralarında bir sorun olmadığını belirtti. Alman kulübün Favre'la temasa geçtiği bildirildi.

Tuchel'in yardımcılarının futbolculara karşı olan davraışlarının yaşanan sorunların  diğer bir sebebi olduğu,  özellikle 'aşırı disiplin' ve rahatsız edici davranışlarnın  son kurbanı da Emre Mor  olduğu ifade edildi. Fitness antrenmanı sırasında istediği hareketleri yapamayan Emre Mor'u, takım arkadaşlarının yanında aşağılayıcı sözler söyleyip, hakaretlerde bulundu.

Altyapı ve genç sporculara çok önem veren Dortmund'da yaşanan bu olayın, diğer futbolcular arasında da huzursuzluk yarattığı, başta Aubemayang olmak üzere takımın önde gelen isimleri Schrey'den şikayetçi olduğu bilgisi edinildi. Yönetim de Schrey'le sezon sonu yollarını ayırma kararı aldığı gelen bilgiler arasında.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *