» 
»
 

Endonezya'da 6,4'lük deprem: Çok sayıda ölü var

Endonezya'nın Sumatra şehri yakınlarında meydana gelen depremin 6,4 büyüklüğünde olduğu öğrenildi. Yapılan ilk açıklamalara göre depremde 54 kişi hayatını kaybetti.

Sumatra şehrine bağlı Northern bölgsinde denizde bir deprem meydana geldi. Endonezya'daki depremin büyüklüğü Amerika Jeolojik Araştırmalar Merkezi'nden verilen bilgilere göre 6,4 olarak açıklanırken yerin 19 kilometre derinliğinde oluştuğu açıklandı. Deprem sonrası ilk belirlemelere göre 25 olan can kaybının da arttığı belirtiliyor.

Şiddetli deprem nedeniyle çok sayıda binanın yıkıldığı belirtilirken, insanların panikle kendilerini sokaklara attıkları belirtildi. Endonezya'dan gelen son dakika bilgilerine göre yetkililer 6,4 şiddetindeki depremde şu ana kadar 54 kişinin hayatını kaybettiğinin belirlendiğini açıkladı.

Çocukların da aralarında bulunduğu çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği depremde 78 kişinin ise ağır yaralı olduğu belirtiliyor. Kurtarma ekipleri enkaz altındakilere ulaşmaya çalışırken, yapılan açıklamalarda tsunami riskinin bulunmadığı belirtildi. Yerel yetkililerin açıklamalarına göre ise enkaz kaldırma çalışmaları yapan iş makineleri yetersiz kalıyor.

Dünya üzerindeki en önemli fay hatlarından olan Pasifik Ateş Çemberi üzerinde bulunan Endonezya Sumatra Adası, çok sayıda depremin merkez üssü konumunda. 2004 yılında meydana gelen deprem sonrası oluşan tsunami dalgaları 120 binden fazla kişinin ölümüne yol açmıştı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *