» 
»
 

Endonezya'da tekne faciası: 23 kişi öldü

Endonezya'nın başkenti Cakarta'da 247 kişiile Tidung Adası'na doğru hareket eden teknede yangın çıkması sonucunda 23 kişi yaşamını yitirdi.

Endonezya, 2017'nin ilk gününde felaket bir kaza ile sarsıldı. Başkent Cakarda'dan Tidung Adası'na 247 kişiyle hareket eden teknenin alev alması sonucunda en az 23 kişi hayatını kaybetti. Kayıp olan yolcuların ise halâ arandığı tekne adeta küle döndü.

Ulusal Arama ve Kurtarma Kurumu (BASARNAS) Cakarta Müdürü Hendra Sudirman, yaptığı açıklamada Cakarta'dan Tidung Adasına hareket halinde olan yolcu gemisinin alev alarak yanması sonucunda en az 23 kişinin öldüğünü belirtti. Arama çalışmalarının halâ devam ettiğinin altı çizilerek, arama kurtarma çalışmaları sonucunda 194 yolcunun kurtarıldığı ve 23 yolcunun cesedine ulaşıldığı aktarıldı. Öte yandan kayıp olan yolcular için de çalışmaların devam ettiği bildirildi.

Yeni yıl taili için Cakarta'dan Tidung Adası'na gitmek isteyen yolcuları taşıyan teknenin yerel saatle sabah 08.46'da alev aldığı ifade edildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *