» 
»
 

Engelli kızı yatalak annesine bakıyor

Diyarbakır'da 67 yaşındaki Nuriye Erbey, 10 yıl önce geçirdiği felç nedeni ile yatalak kaldı. Yatalak annenin tüm bakımını ise engelli kızı Songül yapıyor. Tüm zorluklarla mücadele etmeye çalışan anne ve kızı, kendilerine uzatılacak yardım elini bekliyor.

Şeker hastalığı ile mücadele eden Nuriye Erbey, 10 yıl önce felç geçirdi ve boyun aşağısını kullanamayacak duruma geldi. Talihsiz kadın, hayatının geri kalanını yatalak geçireceğini öğrendiğinde dünyası başına yıkıldı. İhtiyaçlarına tek başına gideremeyen ve konuşmakta zorluk çeken Erbey'e, görme engelli kızı el ayak oldu. Annesini yeniden hayata bağlayan engelli kızı, onunla adeta bir bebek gibi ilgilenerek onun hayata tutunmasını sağladı. Songül Erbey'in en büyük korkusu ise annesini kaybetmek.

Diyarbakır'ın Sur İlçesinde, geçtiğimiz yık çıkan çatışmalar nedeni ile evlerini terk eden Erbey ailesi, hayatlarını devam ettirmek için sosyal konutlara yerleşti. Tüm zorluklarla mücadele etmeye çalışan anne ve kızı, kalan hayatlarını daha iyi şartlar altında sürdürmek istiyor. Annesi ve kendisinin yaşadığı zorlukları anlatan 33 yaşındaki Songül Erbey, annesinin şeker hastası olduğunu ve felç geçirdikten sonra yataktan kalkamadığını söylüyor. Ara sıra doktorların eve gelerek bakım yaptığını belirten Ergül, hayattaki en büyük korkusunun annesini kaybetmek olduğunu dile getirdi.

Kendisinin hem gözlerinden hem kalbinden hem de kansızlıktan dolayı sağlık problemleri yaşadığının altını çizen Songül Erbey, yardımseverlerin kendilerinin bez ve çeşitli ihtiyaçlarını karşıladıklarını söyledi. Ancak bunların yeterli olmadığını ve annesinin tedavi masrafları için de kendilerine uzatılacak yardım elini beklediklerini ifade etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *