» 
 

Engin Altan Düzyatan'dan milyon dolarlık yeni proje!

TRT 1 ekranlarında yayınlanan ve reyting rekortmeni olan Diriliş Ertuğrul'un başrol oyuncusu Engin Altan Düzyatan, milyon dolarlık bir proje ile tüm dünyaya açılacak.

Hz. Muhammed'in ilk müezzini, 581-641 yılları arasında Mekke'de dünyaya gelen Bilal-i Habeşi'nin hayatını konu alan "Özgürlüğün Sesi Bilal" adlı animasyon filmi, 2017'nin ilk ayında Türkiye'de izleyicisi ile buluşacak.

Özgürlüğün Sesi Bilal filmi İngilizce dublajda Adewale Akinnuoye, lan Mcshane, Andre Robinson gibi Hollywood isimlerinin bulunduğu filmin, Türkiye'de yayınlanması iin Türkçe dublajı konusunda pek çok isim ile görşmeler yapıldı. Yapım şirketi, filmin başrolü olan Bilal-i Habeşi rolü için Engin Altan Düzyatan ile anlaşma sağladı. Oyunculuğu takdir edilen Düzyatan, filmde "bilal" karakterine ses verecek.

Özgürlüğün Sesi Bilal filminin yapımcısı Barajaoun'un film için yaklaşık 30 milyon dolar bütçe hazırladığı belirtiliyor. Bilal-i Habeş'in çocukluğu ile başlayan ve özgürlük mücadelesini anlatacak olan film için 250 kişilik Hollwood'un dev animasyon ekibi görev yaptı. Özgürlüğün Sesi Bilal filmi 500 sinemada vizyona girmeye hazırlanıyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *