» 
 

EPDK 19 şirkete ceza yağdırdı! Tam 45 milyon 22 bin lira...

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu çeşitli nedenlerle 19 şirkete 45 milyon 22 bin lira ceza kesti. Yazılı savunma istenen şirket sayısı ise 10 oldu.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan konuya ilişkin ilanda yer alan bilgilere göre, EPDK 29 şirkete çeşitli nedenlerle ceza verdi. Toplam 45 milyon 22 bin 368 lira olarak uygulanan idari para cezalarında dağıtıcısı dışında akaryakıt ikmal etme, otomasyon sistemi çalışmadığı halde satış yapma, dağıtıcıya ait işaret ve sembolleri bulundurmama, lisanssız bayilik faaliyetinde bulunma gibi nedenler yer aldı.

EPDK ayrıca tağşiş veya hile amaçlı akaryakıta katılabilecek ürün bulundurma, otomasyon sistemine müdahale, otomasyon kurmama, otomasyon sistemini fiilen faaliyete geçirmeme ve LPG otogaz istasyonlarında yetki belgesiz kişileri çalıştırma gibi nedenlerle kestiği idari para cezasının yanı sıra bu gibi sebeplerle 10 şirketten de yazılı savunma istedi. Şirketlerin 15 gün içinde yazılı savunmalarını göndermeleri hususunun tebliğ edildiği bildirildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *