» 
 

EPDK 22 akaryakıt şirketine 8,65 milyon lira ceza uyguladı

Çeşitli nedenlerle 22 akaryakıt şirketine toplam 8 milyon 651 bin 800 lira ceza kesen EPDK, 1 şirketten ise savunma istedi.

Resmi Gazete'nin 3 Ocak 2017 tarihli sayısında yayımlanan Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun söz konusu şirketlere ilişkin ilanına göre lisans hakları dışında faaliyet gösterdikleri, lisans almadan piyasa faaliyetinde bulundukları, lisansın yürürlüğe girdiği tarih itibariyle en geç 6 ay içinde bayilik teşkilatını oluşturmadıkları, uzaktan erişim sistemini açma yükümlülüğünü yerine getirmedikleri, LPG otogaz istasyonunda sorumlu müdür bulundurmadıkları, lisans almaksızın madeni yağ üretiminde bulundukları ve lisanssız olarak bayilik faaliyetinde bulundukları gibi nedenlerle ceza uygulandı.

Bu gibi nedenlerle 67 bin 962 lira ile 2 milyon 85 bin 833 lira arasında değişen miktarlarda toplam 8 milyon 651 bin 800 lira para cezası 22 şirkete uygulandı. EPDK bir şirketten de benzer sebeplerle savunmasını istedi.

Ayrıca 9 şirket hakkında açılan soruşturmalara ilişkin raporların ilgililere tebliğ edilmediği, bu şirketlerin 15 gün içinde yazılı savunmalarını kuruma göndermeleri gerektiği, süresi içinde gönderilmeyen savunmaların dikkate alınmayacağı da EPDK tarafından ilanen tebliğ edildi.

5 KATINI ÖDEYECEKLER

Öte yandan adres değişikliği nedeniyle iş yeri açma ve çalışma ruhsatıyla adres tadiline ilişkin başvuruları süresi içinde getirmediği tespit dilen LPG dağıtıcı ve depolama lisansı sahiplerinin de o yıl uygulanmakta olan lisans tadil bedelinin 5 katını ödeyecekleri bildirildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *