» 
 

EPDK uzman yardımcısı alımı başvuru tarihleri belli oldu

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun alacağı 20 uzman yardımcısı ile ilgili ilan bugün Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre kimler uzman yardımcılığı sınavına başvurabilecek işte detaylar...

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu 20 uzman yardımcısı alım ilanı Resmi Gazete'de yayımlandı. İlana göre EPDK'ya alınacak olan adayların enerji uzman yardımcılığı sınavına girebilmeleri için ilgili fakültelerin 4 yıllık bölümlerinden mezun olmaları, Temmuz 2015 ile Mayıs 2016'da yapılan KPSS'de belirli puan türlerinde 80 ve üzeri puan almış olmaları gerekiyor.

EPDK uzman yardımcılığı başvuruları 17-24 Nisan arasında alınacak ve sınav başvuruları elektronik ortamda yapılacak. Uzman yardımcılığı giriş sınavı ise 22-26 Mayıs'da sözlü olarak gerçekleştirilecek. Sınava boş bulunan 20 kadronun 4 katı kadar aday çağırılacak.

Uzman yardımcılığı sınavına başvurabilmek için elektrik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, mekatronik mühendisliği, enerji sistemleri mühendisliği, elektromekanik mühendisliği, petrol ve doğalgaz mühendisliği, harita mühendisliği, geomatik mühendisliği, jeodezi ve fotogrametri mühendisliği, işletme mühendisliği, endüstri mühendisliği, hukuk, işletme, iktisat, kamu yönetimi, maliye ve uluslararası ilişkiler öğrenim dallarından mezun olmak gerekiyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *