» 
»
 

Erciyes kayak merkezinde sezon başladı

Türkiye'nin önemli kış turizm merkezleri arasında yer alan Erciyes'te, kayak sezonu açıldı.

Kış turizminde Türkiye'nin önemli kayak merkezleri arasında bulunan Kayseri Erciyes'te sezon açıldı. Vatandaşlar hafta sonunu fırsat bilerek kayak merkezine akın etti. Erciyes'te kar kalınlığı suni karlama ünitelerinin yardımıyla yaklaşık 50 santimetreye kadar ulaştı. Kayak severler de Erciyes'te sezonun ilk kayağını yaptı.Kaymayı bileler kızakla eğlenceli dakikalar geçirirken, gençlerin daha çok snowboard yapmayı tercih ettiği görüldü.

Eciyes'te bu yıl kar yağışının az olduğunu belirten Erciyes AŞ. Genel Müdür Yardımcısı Yücel İkiler, buna rağmen suni karlama üniteleri sayesinde Tekir bölgesinde kayak sezonunu açtıklarını ifade etti. İkiler, suni kar yardımıyla diğer pistleri de kısa zamanda açacaklarını ifade ederek bir de müjde verdi. Türkiye'nin yoğun kar yağışlı bir haftaya girdiğini bildiren İkiler, bunun büyük etkisi olacağını, doğal karle birlikte kayak sezonunun çok daha güzel geçirilebileceğini ifade etti. İkiler ayrıca Erciyes'te birbiriyle entegre farklı zorluk derecelerine sahip pistlerin olduğunu belirtti ve tüm kayakseverleri buraya davet etti.

Sezon açılışı nedeniyle 10 ve 11 Aralık günleri kayak merkezindeki tüm teleferiklerin kayakçılar ve yayalar için ücretsiz hizmet vereceğini vurgulayan İkiler, bunun da başlangıç için güzel bir hediye olacağını düşündüklerini bildirdi. Erciyes'de her yıl özellikle kayakçı sayısında artışlar olduğuna dikkati çeken İkiler, tanıtım faaliyetlerinin de sürdüğünü kaydetti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *