» 
»
 

Erkekler ve kadınlar için kilo almanın yolları nelerdir?

Metabolizması çok hızlı çalışan insanların büyük çoğunluğu kilo alamamaktan yakınmaktadır. Peki, kilo nasıl alınır? Kilo almanın yolları haberde...

Obezite ve aşırı kilo her zaman insanlar için büyük bir problem olmuştur. Aynı şekilde zayıflık ve kilo alamamak da bir problemdir. Aşırı zayıflık ciddi sağlık sorunlarını da beraberinde getirir. Metabolizması az çalışan insanların kilo verememek gibi bir sıkıntısı varken, metabolizması hızlı çalışan kişilerin de kilo alamamak en büyük yakınmalarından biri olur.

Yeme bozuklukları, stres, genetik faktörlere bağlı olarak aşırı zayıflık gelişebilir. Aşırı zayıflığın nedeni, yeme bozukluklarının yanı sıra şeker, tirod ya da antidepresan gibi ilaçların yan etkilerinden dolayı da oluşabilir. Peki, nasıl kilo alınır?

Kilo almanın yollarını arıyorsanız, sandığınızdan daha çok bir süreç sizi bekliyor olabilir. Öyle ki, toplumda kilo almak sanıldığı kadar kolay değildir. Unutmayın ki, kilo alma sürecinde fast food, yağlı ve ağır karbonhidratlı yiyecekler hızlı kilo aldırır, ancak sağlıklı kilo aldırmaz. Sağlıklı kilo almak için programlı bir şekilde beslenmektir. Yeme alışkanlığı kazanmak en önemli etkenlerden biridir.

Düşük kalorili lifli gıdalar yerine yüksek protein ve sağlıklı yağ değeri olan küçük posiyon besinler listenizde mutlaka yer almalıdır. Sağlıklı öğünlerin porsiyonları büyütülerek tüketilebilir. Kilo verirken tüketilen 2 adet ceviz, kilo almaya çalışırken 4'e çıkarılabilir. Fıstık, fındık, badem gibi yemişler istenildiği kadar tüketilebilir.

Doğal fıstık ezmesi, yağlı süt, avokado, tropik meyveler, bol tahıllı ekmek, parates ve kuruyemiş, vücuda yeterli gelecek kaloriyi, vitamini sağlayacak ve kilo almaya başlamak için harika bir yol arkadaşı olacaktır.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *