» 
 

Erken emeklilik için son 5 gün!

Prim borcundan dolayı emekli olamayan Bağ-kur'lular, borçlarını yapılandırarak hemen emekli olabilecek. Ancak yapılandırma başvurusu için yalnızca 5 gün kaldı.

Yıl, yaş ve prim şartlarını tamamlamasına karşın SGK'ya borcu bulunmasından dolayı emekli olamayanların yapılandırma imkanından faydalanması için sayılı günler kaldı. Borçtan dolayı yapılandırma başvurusu için 5 gün içerisinde, 25 Kasım Cuma günü mesai bitimine kadar başvuru yaparak borçlarını yapılandırabilecek. Peşin ödemek isteyenler parayı 2017 2 Ocak tarihine kadar yatırmasının sonrasıdna, taksitli ödeme yapmak isteyenler ise ödemeleri tamamlanınca emekli olma hakkı kazanacaklar.

Yapılandırmada esas olan borç aynen kalıyor. Fakat gecikme zammı ve faizi siliniyor. Bunun yerine enflasyon güncellemesi yapılıyor. Bu sayede borç önemli bir oranda düşüyor. Peşin ödeme yapacaklar ise enflasyon tutarının da yarısını veriyor. Taksit yaptıran ise oluşan borca seçtikleri taksite göre belirlenen kat sayı ekleniyor.

Borcunu yapılandırma yaparak emekli emekli olmak isteyenler de Ziraat Bankası'ndan düşük faizli kredi imkanından yararlanabilir. İsteyen kredi kullanarak borcunu peşin olarak kapatabilecek. Hem borcunu kapatmış olacak hem de emeklilik için daha fazla beklemesine gerek kalmayacak. Kredinin taksitlerini de emekli maaşı bağlanınca kolaylıkla ödeyebilecek. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *