» 
 

Erken rezervasyon hedefleri 2017'de 1 milyon artış gösterdi

Tatil için otellerde sezona göre daha uygun fiyat avantajı sağlayan erken rezervasyon için bu yıl hedeflene rakamlar büyüdü. Geçtiğimiz yıla göre en az 1 milyon fazla erken rezervasyon bekleniyor.

Tatilcilerin sezon fiyatlarına göre büyük avantaj sağladığı erken rezervasyon geçtiğimi yıl 4,5-5 milyon rakamına ulaşmıştı. Bu yıl yerli turistte erken rezervasyon rakamında 1 milyon artış öngörüldüğünü belirten Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Duran, her geçen gün Türk halkının erken rezervasyon ile cebine görünmeyen bir para koyduğunun farkına vardığını belirtti. Duran, insanların 1000 liralık bir seyahati 500 liraya aldıklarında kendilerini buna göre planlamaya başladıklarına işaret ederek bu yıl iç pazarda hareket beklediklerini kaydetti.

Türkiye'de booking.com faaliyetlerinin kısıtlanması üzerine kendilerinin de etkilendiğini belirten Duran, önceden kendi tesisindeki rezervasyonların yüzde 43'ünü online kanaldan aldıklarını, şimdi ise Booking.com'un olmaması nedeniyle işlerin diğer portallara kaydığını ve buradan gelen rezervasyonlarda yüzde 25 düşüş yaşandığını dile getirdi. Yine de misafirlerin otelleri bilmeleri nedeniyle kendilerini artık direk aradıklarını belirten Duran, turistlerin ise acentelere gittiğine dikkat çekti.

Hakan Duran, acentelerin kendi kategorisinde o sırada ön planda olanı öne çıkardıklarını belirterek "Sonuçta bana gelebilecek bir misafir başka bir otele, başka yere gidecek misafir de bana geldi. Bunu net rakamlara dökmek biraz zaman alır. Ama bu işte en büyük zarar şehir otellerine, küçük otellere geldi." dedi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *