Ertelenen ehliyet sınavlarının yeni tarihi açıklandı

23 Temmuz'da yapılamayarak ertelenen Motorlu Taşıt sınavına ait yeni sınav tarihi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklandı. Yapılan açıklamalar doğrultusunda MTSAS-3 ve MTSAS-4 sınavları birleştirilerek 27 Ağustos gerçekleştirileceği duyuruldu...

Ertelenen ehliyet sınavlarına dair Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bir son dakika açıklaması yayınlandı. Önceki yapılan açıklamada, Merkezi Sistem Sınav Yönergesi kapsamında daha önceden belirlenerek 23 Temmuz 2016 tarihinde yapılması planlanan Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavı ve 24 Temmuzda yapılması planlanan Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi Ek Sınavlarının FETÖ/PDY terör örgütü darbe kalkışması nedeniyle ileri bir tarihe ertelendiği duyurulmuştu.

Bu açıklamanın devamı niteliğinde gelen açıklamada da daha önceden erteleme bilgisi verilen MTSAS-3 sınavı, MTAS-4 sınavı ile birleştirilerek 27 Ağustos 2016 tarihinde saat 11.00' de yapılacağı bildirildi.

Bunun yanı sıra yine ertelenmek zorunda kalınan Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi Ek Sınavı'nın ise 21 Ağustos 2016 tarihinde yapılmasına karar verildiği açıklandı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *