» 
»
 

Erzurum dün gece -33 dereceyle adeta buz kesti

Sibirya soğukları Erzurum'da hava sıcaklıklarını eksi 33 dereceye kadar düşürünce bütün şehir buz kesti.

Doğu Anadolu'da ve özellikle Erzurum'da hava bir süredir Sibirya soğuklarının etkisi altında. Gece saatlerinde Erzurum'da sıcaklık eksi 33 dereceye kadar düşünce havaya atılan su tanecikleri bile yere buz olarak düşmeye başladı.

Doğu'da aşırı soğuklar hayatı felç etmeye devam ederken, dün gece en düşük sıcaklıklar Erzurum ve Kars'ta ölçüldü. Yollar, ağaçlar, şadırvanlar buz tuttu, vatandaşlar araçlarını dondurucu soğuktan naylonlar ve battaniyelerle korumaya çalıştı. Soğuk hava ve sis nedeniyle görüş mesafesinin 2 metreye kadar düştüğü Erzurum'da bazı vatandaşlar ise havanın soğukluğunu test etmeye çalıştı.

Havaya su serpilen suyun buz tanecikleri olarak yere düştüğü görülen Erzurum'da belediye ekipleri de iş başındaydı. Ekipler kar ve buzlanmayla mücadele çalışmalarına aralıksız olarak devam etti.

ARDAHAN'DA HAYAT DONDU

Ardahan'da ise dün gece sıcaklık eksi 34 dereceye kadar düştü. Ardahan'ın Göle ilçesinde etkili olan dondurucu soğuklar nedeniyle hayat büyük oranda sekteye uğrarken, çeşmeler ve aydınlatma direkleri buz tuttu, çatılarda buz sarkıtları oluştu. Göleli bir vatandaş ise ’’Çok soğuk ve vallahi donuyoruz. Soğuktan elimiz ayağımız hep pişti, soğuktan yapacağımız hiçbir şeyimiz yok. Allah bize yardım etsin’’ dedi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *