» 
»
 

Erzurum Palandöken'de snowboard yarışları başladı

TKF tarafından düzenlenen ve 2 gün sürecek olan Uluslararası Snowboard Büyük Slalom Yarışları başladı. Yarışlarda sporcuların hedefi FIS puanı alabilmek.

Türkiye kadın ve erkek milli takımlarından 12, Gürcistan'dan ise 1 sporcunun katılım gösterdiği Uluslararası Snowboard Büyük Slalom Paralel Yarışları için start verildi. Erzurum Palandöken Kayak Merkezi'nde düzenlenen yarışlarda sporcular ikişerli gruplar halinde yarışıyor.

Türkiye Kayak Federasyonu'nca düzenlenen yarışlarda sporcuların hedefi ise Uluslararası Kayak Federasyonu (FIS) puanı alabilmek ve World Cup'ta yer alma hakkını kazanmak. TKF Erzurum İl Temsilcisi Yakup Demir, yaptığı açıklamada yarışlar için Palandöken'de pistin ve havanın uygun olduğunu belirterek milli sporcuların burada alacakları puanların önemine değindi. Yarışlarda 5 bayan, 8 erkek sporcu olduğunu belirten Demir, milli takımın burada kamp yaptığı sırada yarışın gerçekleşmiş olmasının pisti tanımak adına sporcular için avantaj olduğuna dikkat çekti.

Sporcuların elde edecekleri iyi derecelerin World Cup yolunu açacağını vurgulayan Demir, bu şekilde giderse World Cup'ta yarışacak sporcularımızın olacağını belirtti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *