» 
»
 

Erzurum'daki düğün yemeğinden yüzlerce kişi hastanelik oldu

Erzurum'da Aras çiftinin düğün günleri kabusa döndü. Düğüne katılan yüzlerce davetli, karın ağrısı ve baş dönmesi şikayetlerinden dolayı kaldırıldıkları hastanede tedavi altına alındı.

Erzurum'un İspir İlçesinde düzenlenen düğün törenine katılan konukların bir anda rahatsızlanması sonucu düğün yemeğinden zehirlenerek hastaneye kaldıkları öğrenildi. Meydana gelen olaydan alınan bilgilere göre, Erzurum'un İspir İlçesine bağlı olan Ulubey köyünde gerçekleşen düğün yemeğinde pilav ve tavuk yiyen yüzlerce kişi, bir anda başlayan karın ağrısı ve baş dönmesi şikayetlerinden dolayı hastanelik oldular. Düğün törenine katılım gösteren 200'ü aşkın kişide bir takım rahatsızlıkların görülmesinin ardından durumu ağır olan kişiler, kaldırıldıkları Erzurum kent merkezindeki çeşitli hastanelerde tedavi gördü.

Recep ve Hatice Aras çiftinin hastaneye başvuran düğün konuklarından 7 kişi kaldırıldıkları hastaneden İspir Devlet Hastanesine sevk edildi. İçlerinde gelin Hatice ve damat Recep Aras'ın da bulunduğu 90 kişinin sağlık durumunda önemli bir şey olmadığı ve tedavilerinin kaldırıldığı İspir Devlet Hastanesinde devam ettiği öğrenildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *