» 
»
 

Esad'ın karargahına Fetih ordusu operasyon düzenledi

Fetih ordusu, Esad güçlerine bağlı emirliklerin karargah olarak kullandıkları çimento fabrikasına operasyon düzenledi. Operasyonda çimento fabrikasına havan topu, katyuşa ve tank ile saldırdı. Fabrikada bulunan Hizbullah'ın üst düzey yöneticilerinden komutan ve beraberindeki 20 rejim askeri öldürüldüğü bildirildi.

Suriye'nin Halep kentinin güneydoğusundaki Esad güçlerinin karargâh olarak kullandıkları fabrikaya, Suriye'de muhalif Fetih ordusuna bağlı olan birlikler operasyon düzenledi. Operasyonda Hizbullah'ın üst düzey saha komutanı ve 20 rejim askerin öldürüldüğü bilgisi verildi. Alınan bilgilere göre, Halep kuşatmasının kırma operasyonunun 4. aşamasında Halep'in güneydoğusunda yer alan Esad güçlerinin karargâhı olan çimento fabrikasına, Fetih ordusuna bağlı birliklerin operasyon düzenlemesi ile fabrika ve çevresindeki çatışmalarda Hizbullah'ın üst düzey sata komutanı ile birlikte 20 rejim askeri öldürüldü. Fetih ordusunun fabrikanın denetimini sağladığı belirtildi.

Ayrıca Fetih ordusunun saha komutanlarından olan Ebu Rıdvan, Esad güçlerinin karargâh olarak kullandıkları fabrikaya, tank, havan topu ve katyuşa füzeleri kullanarak saldırıldığı söylendi. Rıdvan, rejim güçlerinin bulunduğu Tel Makbara ve Tel Huveyz'in bombalandığını duyurdu. Öte yandan Fetih ordusu bu ayın başında da Halep'in güneydoğunda gerçekleştirdiği operasyonlarda, üç köy, bir okul, beş tepe ve iki bölgenin güvenlik kontrolünü sağlamış ağır silahlarla donatılmış 25 aracı, iki iş makinesi ve sekiz tankı da imha etmiştir. Remuse bölgesinde stratejik bir öneme sahip olan Topçu Okulu, Beyenat ve Silahlandırma Külliyesinin kontrolünü de ele geçirmiş, böylelikle kentteki kuşatmayı kırmıştır.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *