» 
»
 

Esed güçleri Halep'teki sivillere klor gazlı varil ile saldırdı

Esed güçlerinden Suriye ordusuna ait askeri bir helikopter Halep'e klor gazı barındıran varil bombası ile saldırı düzenledi. Klor gazlı saldırıda 2'si çocuk 3 kişi hayatını kaybetti. Atılan klor gazlı varilden 20 kişi etkilendi.

Suriye ordusuna ait olan bir askeri helikopter Suriye Halep'te muhaliflerin kontrolündeki bir semte içerisinde klor gazı barındıran varil bombası attı. Klor gazlı varil bombasının atılımı ile birlikte içerisindeki gazdan 20 kişi etkilendi. 2'si çocuk 3 kişi ise bu klor gazlı varil bombasının etkisi ile zehirlenerek yaşamını yitirdi. Anadolu Ajansı bünyesinde çalışan muhabirin Halep'teki Sahra Hastanesi yetkililerininden aldığı bilgilere göre, Suriye ordusuna ait bir askeri helikopterin Halep'teki yönetim karşıtlarının denetiminde olan Zidbiye semtine saldırı düzenlediği söylendi. Saldırıyı klor gazı içeren bir varil ile gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen saldırıda orduya ait askeri helikopter klor gazlı varili Zibdiye'ye attı. Esed güçlerinin gerçekleştirdiği korkunç saldırıda 2 çocuk ve 1 kadın klor gazından yoğun bir şekilde etkilenerek hayatını kaybetti. Atılan klor gazı bombasından 20 kişi etkilendi.

Bölge yetkilileri, klor gazından etkilenen sivillerin Sahra Hastanesi'ne kaldırıldığının bilgisini verdi. Gazdan etkilenenlerin hastanede tedavisi devam ettiği belirtildi. Klor gazı saldırısına maruz kalan sivillerde görme bozuklukları, bulantı, kusma, nefes darlığı gibi belirtilerin ortaya çıktığı belirtildi. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *