» 
»
 

Esed güçleri Suriye'deki İdlib'e 3 ayrı hava saldırısı düzenledi: 11 ölü

Suriye'nin İdlib'deki yerleşim alanlarına rejim güçleri hava saldırısı düzenledi. İlk belirlemelere göre hava saldırısında 11 sivil hayatını kaybetti. En az 20 kişinin de yaralandığı bilgisi alındı.

Suriye ordusuna ait rejim güçlerine ati savaş uçakları Suriye'nin İdlib kentini hava saldırıları ile vurmaya devam ediyor. Muhaliflerin kontrolünde olan yerleşim alanlarına düzenlenen 3 hava saldırısında 11 sivil yaşamını yitirdi. Saldırıda en az 20 kişinin de yaralandığı bilgisi alındı. Bölgenin sivil savunma yetklilerinen gelen açıklamalara göre, Suriye ordusuna ait olan rejim güçlerinin savaş uçakları Suriye'nin İdlib vilayetindeki muhaliflerin yer aldığı Sarakib ve Sermada ilçesi ile Tel Ada beldesindeki sivil yerleşim alanlarına hava saldırılarında bulundu.

Bombalamanın ardından ilk belirlemelere göre 11 kişi hayatını kaybetti ve 20 kişi yaralandı. Yaralıların kaldırıldıkları yerel hastanelerde tedavileri devam ediyor. Durumları ile ilgili henüz bir açıklama gelmedi. Ancak yetkililer yapılan hava saldırılarında çok sayıda evin yıkıldığını belirtti. Enkaz altında onlarca kişinin kalabileceği ihtimalinden dolayı ölü ve yaralı sayısının artmasından endişe duyuluyor. Bölgenin sivil savunma ekipleri Al-Dana konut bölümünde enkaz altında kalan kişilere ulaşmak için çalışmalara devam ediyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *