» 
»
 

Esed rejimi Hama'ya kimyasal saldırı düzenledi: 40 kişi öldü

Suriye'de rejime ait savaş uçağının Hama kentinin doğusunda yer alan Akirbat beldesine klor gazı ile düzenlediği kimyasal saldırı sorucunda 40 kişi hayatını kaybetti.

Suriye ordusuna ait savaş uçağı, ülkenin batısındaki Hama'nın Akirbat beldesinde yerleşim yerine kimyasal saldırı düzenlendi. Anadolu Ajansı muhabirinin yerel kaynaklardan elde ettiği bilgilere göre, orduya ait savaş uçağı Hama kentinin doğusunda yer alan terör örgütü DAEŞ'in kontrolündeki Akirbat beldesinde sivil yerleşim yerine klor gazı ile saldırı düzenledi.

Saldırıda içlerinde çocukların da yer aldığı 40 kişinin hayatını kaybettiği ve 200 kişinin ise havaya yayılan kimyasal gazdan dolayı etkilendiği bildirildi. Kimyasal gazdan etkilenenlerin beldede bulunan sahra hastanelerine kaldırılarak tedavi altına alındığı belirtildi.

Esed rejiminin 21 Ağustos 2013 tarihinde Şam'ın Doğu Guta bölgesinde kimyasal silah kullanarak düzenlediği korkunç saldırıda, bin 400'ü aşkın kişinin yaşamını yitirdiği ve çoğu kadın ve çocuk olan 10 binin üzerinde sivilin yaralanmış olduğu da kaydedildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *