» 
»
 

Eşek sütü kronik hastalıkların tedavisinde kullanılıyor!

Son dönemde oldukça popüler olan eşek sütünün faydaları saymakla bitmiyor. Bir bardağı 20 TL’den satışa sunulan bu özel sütün faydaları haberimizde…

Keçi sütünden sonra eşek sütünün de sağlık üzerinde önemli etkileri olduğu ortaya çıktı. Yapılan incelemelere göre bir bardağı 20 TL'den satılan bu özel süt astımdan kansere birçok hastalıkta vücudun direncini arttırıcı özelliğe sahip.

Sadece içecek olarak tüketilmeyen eşek sütünden elde edilen sabunun kırışıklıkları engellediği, sütün sağımında üzerinde toplanan köpüğün kadınlar tarafından yüzlerine sürüldüğünü ifade eden eşek çiftliği sahibi Musa Karaçam, Bodrum’da bulunan birçok turistik işletmeye elde ettikleri sabunu sattıklarını ve olumlu sonuçlar aldıklarını aktardı.

Öte yandan Karaçam, eşek sütünün kronik astım, bronşit, siroz hastalığının tedavisinde destekleyici olduğunu belirtti. Sütün içeriğinde bulunan antioksidan maddeler sayesinde zehirlenmeyi de engelleyen bu süt, akciğer ve kolon kanserlerinin tedavilerini destekliyor. Boğazında sorun olan birinin eşek sütü ile kolayca balgam sökebildiğini belirten Karaçam, 10 gün süt içildikten sonra hastalığın geçtiğini ifade etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *