» 
»
 

Eşine bastonla vuran 95 yaşındaki dedeye hapis şoku!

Elazığ'da 95 yaşındaki Mehmet Akgül, 93 yaşındaki eşi Murşide Akgül'e bastonla vurduğu gerekçesiyle Elazığ 2. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası aldı. Cezaevine girdiği gün rahatsızlanan Akgül tahliye edildi. Detaylar...

Elazığ'da 75 senelik evli olduğu hayat arkadaşına bastonla vurduğu için 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası alan 95 yaşındaki Mehmet Akgül'ün kemik yaşının 111 olduğu tespit edildi. E tipi cezaeivne konulan, konulduğu gün ağır hastalanan Mehmet Akgül, 2 ay içerisinde hastane kurulunca verien raporlar sonrasında tahliye edildi.

Eşi Murşide Akgül bastonla vuran Mehmet Akgül'e basit yaralanmadan dolayı şikayetçi olmadığını ama kamu davası açıldığını söyledi.Elazığ 2. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından cezalandırılan Mehmet Akgül, aynı ay içersiinde tutuklanacak E tipi Elazığ Cezaevine gönderilmişti. Akgül çiftinin kızları Reşide ve torunu Mithat Karadaban, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ve Başbaşan Davutoğlu'ndan Mehmet Akgül için af istemişlerdi.

Babasını görünce gözyaşlarını tutamadı...

Babası Mehmet Akgül'ü karşısında görünce Reşide Karadaban gözyaşlarına engel olamadı. Torunu Mithat Karadaban ise dedesinin 2 aydır cezaevinde yatmasının ardından eve gönderdikleri ve cezasını affettikleri için emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu.Her hafta dedesini görmeye giden, onu o halde gördükçe çok üzüldüklerini belirten Karadaban, yaşlı olduğu için cezaevi şartlarında yaşaması devam ettirmesinin zor olduğunu, yaşından dolayı normal şartlarda da özel ihtiyaçlarını karşılaması, yemek yemesi, içmesi, yatmasnın kolay olmadığını söyledi.

Dedesinin yaşının 95 olduğunu, hastaneden çıkan rapora göre kemik yaşının 111 olduğunu açıkladı. Elazığ Fırat Üniversitesi Hastanesinden aldıkları raporda ise zaten cezaevinde kalamayacak durumunun olduğunun ve cezasının 1 yıl ertelendiğinin açıklandığını vurguladı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *