» 
»
 

Eski Musul Valisi Nuceyfi, hakkındaki tutuklama kararına cevap verdi

Eski Musul Valisi ve Ninova Muhafızları Komutanı Esil Nuceyfi, hakkında çıkan tutuklama kararı ile ilgili açıklamada bulundu.

Irak'ta eski Musul Valisi olan ve Ninova Muhafızları Komutanı olan Esil Nuceyfi'nin yabancı ülkeyle iletişime geçtiği gerekçesi ile hakkında tutuklama kararının çıktığı bildirildi. Nuceyfi'den ise yanıt gecikmedi ve hakkındaki tutuklama kararının hukuk yolu ile çözüleceğini dile getirdi. Esil Nuceyfi, açıklamayı sosyal medya hesabından yaptı. Açıklamada, Ninova Muhafızlarının Türkiye'nin eğittiğini ve şu anda Irak ordusunun yanında Musul halkının donanımda olarak bulunmasından dolayı, Musul halkından müteşekkilin tek güç olduğunu ifade etti.

Eski Musul Valisi Nuceyfi, iki buçuk yıldan beridir DAEŞ'den dolayı, halkının en büyük insanlık dramı ile karşı karşıya kaldığını ve halkının güvenliği için şehrinin kurtulması için istikrarlılığını sürdüreceğini, hakkında çıkan tutuklama kararı ile ilgili herşeyin hukuk yolu ile çözüleceğini ifade etti. Irak Yüksek Yargı Yönetimi tarafından eski Musul Valisi ve Ninova Muhafızları Komutanı Esil Nuceyfi'nin yabancı ülkeyle iletişime geçtiği gerekçesi ile hakkında tutuklama kararının çıktığı bildirildi. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *