» 
»
 

Eski Ulaştırma Bakanı yaşamını yitirdi

Eski Ulaştırma Bakanı Ahmet Arif Denizolgun, bugün sabah saatlerinde geçirdiği beyin kanamasından sonra kaldırıldığı hastane verdiği yaşam mücadelesini kaybetti. Peki Ahmet Arif Denizolgun kimdir?

Ahmet Arif Denizolgun, İstanbul Beykoz'daki evinde bugün beyin kanaması geçirdi. Gece saat 03:00 sularında acil hastaneye kaldırılan Denizolgun, doktorların tüm müdahalelerine rağmen yaşamını yitirdi. Eski Ulaştırma Bakanı Ahmet Arif Denizolgun'un cenazesi bugün ikindi namazını müteakip Şakirin Camii'nde cenaze namazı kılınacak ve Karacaahmet Mezarlığı'na defnedilecek.

Ahmet Arif Denizolgun kimdir? İstanbul'da 1955 yılında dünyaya gelen Ahmet Arif Denizolgun 8 Eylül Perşembe günü geçirdiği beyin kanamasının ardından kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Mimarlık bölümünü Mimar Sinan Güzel Sanatlar akademisinde bitiren Denizolgun, 4 Ağustos 1988 ile 11 Ocak 1999 tarihlerinde 20. Dönem Antalya Milletvekilliği ve Ulaştırma Bakanlığı görevini yapmış ve o dönemlerde çok dikkat çeken önemli projelere imza atmıştır.

Ayrıca NATO Komisyon Başkanlığı ile Teknoloji ve Bilim Komisyon üyeliği görevlerini de başarıyla yürütmüştür. 2000 yılında ise yaşamını yitiren Kemal Kacar'dan sonra Süleymanlılar cemaatine önderlik etmiştir.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *