» 
»
 

Eşkiyalar 14 yaşındaki genç kızı kaçırdı

Niğde'nin Fesleğen Köyü'nde kuzeni ile birlikte ekmek almaya giden genç kız, köye senelerdir musallat olan eşkiyalar tarafından kaçırıldı. Dağlarda yaşayan elleri silahlı eşkiyaların kaçırdığı Vildan D.'nin bir an evvel bulunması için polis ve jandarma ekipleri çalışma başlattı.

Alınan bilgilere göre, Niğde'nin Fesleğen köyünde 25 Temmuz Pazartesi günü saat 17:00 sıralarında kuzeni ile birlikte ekmek almaya giden 14 yaşındaki genç kız, eli silahlı kişiler tarafından zorla arabaya bindirilerek kaçırıldı.İddialara göre, geçen sene yaz tatilini geçirmek için memleketine giden lise öğrencisi genç kız, aynı köydeki 25 yaşındaki H.B tarafından rahatsız edildi. Genç kızı sosyal medyadaki hesaplarından da sık sık rahatsız eden H.B birgün onu kaçıracağını söyledi. Genç kız ise rahatsız eden H.B'nin kendisine ulaşamaması için tüm sosyal medya hesaplarından H.B'yi engelledi.

Bu sene yeniden tatile memleketine gelen genç kız Vildan D., görgü tanıklarının ifadelerine göre kuzeni ile bakkaldan ekmek alıp çıktığı sırada önünü araç ile kesen 3 kişi kızı zorla araca bindirilip kaçırıldı. İçlerinde H.B'nin de bulunduğu kişilerin ellerinde silahları da vardı. Silahlı kişilerden birisi Vildan D.'nin bağırmaması için ağzını kapatıp kucaklayıp araca attı. Vildan D.'nin araca bindirilip götürülmesi ile kuzeni çaresiz bir şekilde kalakaldı.

Ailesinin jandarmaya olayı ihbar etmesi üzerine, olay yerine gelen polis ve jandarma ekipleri genç kızın bir an önce bulunması için çalışmalar başlattı. Vildan D.'yş kaçıran kişilerin senelerdir dağlarda eşkiyalık yaptıklarını ve mağaralarda yaşadıklarını söyleyen köydeki vatandaşlar, şikâyetlerini dile getirdiler.

Polis ve jandarma ekipleri, eşkiyaların ellerinde silahlarının olmasından dolayı çelik yelek ile uzun namlulu silahlar, drone ve iz arama köpekleri ile arama çalışmaları yapıyorlar. Köylüler artık eşkiyalardan bıktıkları için yaklaşık 200 kişi ile Niğde Valiliğine gidip Vali Ertan Peynircioğlu'na şikayetlerini söylediler.

Niğde Valisi şikayetleri değerlendirdikten sonra bölgeye takviye ekip gönderdi. Genç kız Vildan D.'nin dayısı eşkiyaların ellerinde silah ve dürbünlerinin olduğunu, onların bir çete olduğunu ve kızlarının başına daha kötü şeyler gelebilme ihmalinden dolayı endişe duyduğunu söyledi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *