» 
 

Esnafa faizsiz kredi açıklaması: 30 bin lira kredi şartları neler

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun duyurduğu esnaf ve sanatkarlara faizsiz kredi desteği hakkında açıklama Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (EDESOB) Başkanı Emin İnağ’dan geldi.

Esnafa faizsiz 30 bin lira kredi destekleri hakkında yaptığı açıklamada EDESOB Başkanı İnağ, 14 Aralık 2015 tarih ve 2015/8296 sayılı Kararname hakkında bilgi verdi. Esnaf ve sanatkarlara yönelik olarak Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri aracılığı ile verilecek olan 30 bin TL’ye kadar faizsiz kredi kullanım imkanı sağlanıyor.

Esnaf ve sanatkarlara verilen kredinin kullanım şartları neler?
Bu kredinin kullanımında esnaf ve kredi kefalet kooperatiflerinin kredi kullandırma şartları geçerli olacağını kaydeden İnağ, “Kullandırılan kredi miktarına bağlı olarak kredi kefalet kooperatifleri kefil ve ipotek talep edeceklerdir. Kullandırılacak krediler faizsiz kredi olmak ile beraber yüzde 1 bloke sermaye kesintisi, toplam 500 TL banka ve kooperatif masrafı kesintisi ve kredi kullanacak kişinin yaşına göre de sigorta bedeli kesilecektir” dedi.

30 bin TL faizsiz kredinin kullanılabilmesi için esnaf ve sanatkarların bakiyesi 2016 yılına devreden kredi borcunun bulunmaması gerektiğini belirten EDESOB Başkanı İnağ, “Faizsiz kredi kullanım imkanı esnaf ve sanatkarlarımız için çok güzel bir uygulama. Ancak bu uygulamanın geçmiş dönemde 3 kez çıkarılmasına rağmen bankalarca dikkate alınmayan sicil affı mağduru esnafımızın da yararlanabileceği şekilde düzenlenmesi gerekmektedir” diye konuştu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *