» 
 

Eurovision birincisi Jamala Sertab Erener ile düet yapacak

“1944” adlı şarkısıyla Eurovision Şarkı Yarışması’nda birincilik elde eden Kırımlı Tatar şarkıcı Jamala, İstanbul’da konser verecek. Jamala, konser öncesinde Sertab Erener ile, konser sonrasında ise babası ile düet de yapacak.

“Turkcell Yıldızlı Geceler” konserleri kapsamında Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde gerçekleştirilecek konser öncesinde bir basın toplantısı düzenleyen Jamala, daha önce Türkiye’de festivallere katıldığını ancak bunun ilk konseri olacağını belirtti. Bu akşam gerçekleşecek Sertab Erener konserinde birlikte sahnede Erener’in 2003’te birinci olduğu “ Every way that I can” şarkısını seslendireceklerini söyleyen Jamala, aynı zamanda Volkan Konak’la da bazı ortak çalışmalar yapabileceklerini duyurdu.

Büyük bölümü Türk-Kırım Tatar şarkılarından oluşacak olan İstanbul konseri hakkında bilgi veren Jamala, “1944” adlı şarkısından da bahsetti ve ifadelerinde tüm isteğinin tarihi anlatmak olduğuna yer verdi. Yaşadığı tarihi anlattığını dile getiren Jamala, “Bu keder, bizim aile içi derdimiz olmakla birlikte, herkesin canına dokundu. Bu da beni çok etkiledi. Çok mutluyum ki Sayın Cumhurbaşkanınızdan telefon geldi ve beni tebrik etti." ifadelerini kullandı.

FETÖ darbe girişimi nedeniyle önce Türkiye’ye gelirken tereddüt yaşadığını da belirten Jamala, “Ukrayna’nın acı tecrübelerine göre çok iyi biliyorum ki müzik insanlara bir ilham ve umut veriyor” ifadelerini kullandı ve kendisini Türkiye’de çok güvende hissettiğini söyledi. Darbe girişimi nedeniyle şehit olan vatandaşlara Allah’tan rahmet dileyen Jamala, yaşanan toplumsal olaylardan ilham aldığını, bu olayın acısının da şarkılarına yansıyacağını ifade etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *