» 
»
 

Evde doğal sucuk yapımı Zahide Yetiş'le de Pratik Bilgiler Uzmanı Meltem Açıkel'den

Hafta içi her gün 09.30'da Show TV ekranlarında sevilerek izlenen Zahide Yetiş'le de bugün, Pratik Bilgiler Uzmanı Meltem Açıkel, evde sucuk yapımını anlatıyor. Detaylar haberde...

Güler yüzlü sempatik güzel Zahide Yetiş, heafta içi her gün 09.30'da Show TV'de Zahide Yetiş'le programında, birbirinden faydalı konuları ele alarak, konusunda uzman isimleri konuk ederek izleyicilerine sayısız faydalı bilgiler sunuyor. Zahide Yetişle'de sık sık görmeye alışık olunan Pratik Bilgiler Uzmanı Meltem Açıkel evde sucuk yapmanın püf noktalarını anlatıyor. Yediden yetmişe herkesin sevdiği, kahvaltı soflarının ve mangal partilerinin olmazsa olmazı sucuk evde nasıl yapılır? Hazır alınan sucukların içerisinde farklı ürünlerin olup olmadığı herkesin kafasını kurcalıyor. Tanınan ve güvenilir markaların yanı sıra kasaplarda yapılan ya da fiyatı uygun diye satılan sucukların içerisinde neler olduğu büyük merak konusu oldu. Fabrika üretiminin yanı sıra evde doğal sucuk yapmak oldukça kolay.

Pratik Bilgiler Uzmanı Meltem Açıkel doğal olarak evde sucuk yapmanın detaylarını anlatıyor. Evde sucuk yapmak için, ? Dananın yarım kilo sırt kısmından et ile kuzunun sırt kısmından yarım kilo eti kıyma şeklinde tek çektirdikten sonra, üzerine sarımsak, dört kaşık kimyon, dört kaşık acısız kırmızı biber, isteğe bağlı acı biber, dört kaşık yeni bahar, dört kaşık karabiber, iki bocalama şeker kaşığı tuzu elle et baharatla elimizde pişene kadar yarım saat kadar iyice yoğuruyoruz. Bir gece dinlendikten sonra ince bağırsağın bir ucuna düğüm atılarak, krema torbasına sucuk içi konularak ince bağırsak içerisine dolduruyoruz. Tümü bittiğinde ise sucukları güneş almayan serin ve kuru yerde muhafaza ederek, yaklaşık 15 gün kadar bekletiyoruz ve yapılan sucuklar tüketmeye hazır oluyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *