» 
»
 

Evde doğal yöntemlerle bembeyaz dişlere sahip olabilirsiniz

Gün içerisinde tüketilen içeceklerden ve sigaradan dolayı zamanla dişlerde sararmalar ve lekeler meydana gelebilir. Peki, dişler nasıl beyazlar? Evde doğal yöntemler ile diş beyazlatma ayrıntılarda...

Dişlerimizi her ne kadar günde iki kez fırçalasak da, gereken özeni göstermek için çaba sarf etsek de dişlerimizde lekeler ve sararmalar meydana gelebilir. Diştedeki sararmalar hem diş sağlığı açısından hem de kişinin ruh sağlığı açısından oldukça önemlidir. Bembeyaz dişler daima kişiye özgüven verir. Peki doğal yöntemlerle dişlerimizi nasıl beyazlatırız? Faydaları saymakla bitmeyen mucizevi bitki zerdeçal bitkisinin dişleri beyazlattığını biliyor muydunuz?

Evinizde kolaylıkla bulunan malzemeler ile dişlerinizi beyazlatmak mümkün. Karbonatın doğal bir renk açıcı olduğunu unutmamalıyız. Karbonat ile diş beyazlatmak için, ıslattığınız diş fırçasını karbonata batırıp dişlerinizi yavaş bir hareketle günde 2-3 kez fırçalayabilirsiniz. Doğal diş beyazlatma yöntemleri ile birkaç hafta içerisinde dişlerinizin beyazladığını fark edeceksiniz.

Zerdeçal ile dişleri beyazlatmak için gerekli olan malzemeler, 2 çorba kaşığı zerdeçal, 2 çorba kaşığı karbonat, 1 çorba kaşığı hindistan cevizi yağı. Malzemeler küçük bir kap içerisinde macun kıvamını alana dek karıştırınız.. Bu macunu günde 2-3 kez dişleri fırçalayarak kullanabilirsiniz.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *