» 
 

Evlilik programları için hükümetten açıklama: KHK gelebilir

Son zamanlarda evlilik programları ile ilgili gelen şikayetlerin arttığına değinen Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, "son noktaya geliyoruz" dedi. Kurtulmuş izdivaç programları ile ilgili bir düzenlemenin KHK ile gelebileceğini de belirtti.

Evlilik programları ile ilgili şikayetlerin Cumhurbaşkanlığına ve Başbakanlığa da geldiğine dikkati çeken Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, bu konuyu yakinen takip ettiklerini gelişmeleri üzülerek izlediklerini kaydetti. Bu tür programların örf, gelenek ve inançlarımıza, Türk aile yapısına, Anadolu topraklarının kültürüne uygun olmadığını dile getiren Kurtulmuş, programlarda bazen hiçbir şekilde kabul edilemeyecek söz ve davranışların sergilendiğini ifade etti.

Kurtulmuş, reytingleri ve dolayısıyla reklam gelirleri yüksek olduğu ifade edilen evlilik programları ile ilgili "Olmaz olsun böyle reklam gelirleri. Aile müessesini ortadan kaldıracak, ulviyetini, kutsiyetini ortadan kaldıracak son derece acayip programlar var" şeklinde konuştu.

Evlilik programları için KHK gelebilir

RTÜK tarafından izdivaç programları ile ilgili bir çalışma yürüttüğünü de bildiren Kurtulmuş, haklarında 120 bin şikayet ulaştığını, bu konuda son noktaya gelindiğini kaydetti. İlerleyen süreçte söz konusu programlar ile ilgili bir Kanun Hükmünde Kararname ile yeni bir düzenlemenin gündeme gelebileceğini belirten Kurtulmuş, "Bu yöndeki çalışmalar son noktadadır. İnşallah toplumsal bu talepleri karşılayacağız" dedi.

Geçtiğimiz günlerde evlilik programları ile ilgili bir KHK çıkacağı haberi gündeme gelmiş, ancak konu ile ilgili bir açıklama yapılmamıştı. Televizyon kanallarına RTÜK'ün kestiği yüklü cezalara rağmen programlarda bir değişiklik olmaması üzerine haklarında binlerce şikayet bulunan evlilik programlarının KHK ile gelecek yeni bir düzenleme ile sonuçlandırılacağı açıklığa kavuşmuş oldu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *