» 
 

Evlilik programlarına 11 milyon lira RTÜK'ten ceza

Son bir yıldır ardı arkası kesilmeyen şikayetlerin odağındaki evlilik programları rekor kırarak son bir yılda toplam 11.2 milyon lira ceza aldı.

Radyo Televizyon Üst Kurulu televizyon ekranlarında günlük olarak yayınlanan evlilik programları ile ilgili çeşitli yollardan gelen şikayetler üzerine 15 Şubat'taki toplantısında konuyu yeniden ele aldı. Kanal D, Star TV ve Show TV ekranlarında yayınlanan evlilik programlarına 1 milyon liraya yakın ceza verdi. Son bir yılda evlilik programlarına RTÜK cezaları 11,2 milyon liranın üzerine çıktı.

Televizyon kanallarında yayınlanan Kısmetse Olur, Zuhal Topal'la ve Evleneceksek Gel adlı evlilik programları en çok şikayet edilen programlar arasında yer alırken, vatandaşların rahatsız olduğu tv programlarını bildirmeleri için kurulan ALO RTÜK ŞİKAYET HATTI 444 1 178 numaralı çağrı hattına, RTÜK web sayfasına, e-posta adresine, CİMER ve BİMER'e çok sayıda şikayet yapıldı. 2015 yılında yapılan şikayet sayısı 7 bin 297 iken, 2016 yılında bu rakam 94 bin 792 şikayete ulaştı.

Ekranlarda gelin ve damat adaylarını bir araya getirerek evlendirmek amacıyla yapılan programların çoğunda ise evlilik gerçekleşmemesi dikkatleri çekti. Gelin adayları ile damat adaylarının birbirlerine talip oldukları ancak daha sonra anlaşamayarak başka taliplerini bekledikleri görülürken, pek çok kişi ekranlara getirilen kişilerin oyuncu ve oradaki tanışmaların senaryo olduğunu düşünmeye başladı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *