» 
 

Evlilik programlarına sınırlama getiriliyor

Televizyonlarda reyting için her yolu deneyen evlilik programları RTÜK’e takıldı. RTÜK Başkanı İlhan Yerlikaya, yayıncılardan kamuoyunun evlilik programlarıyla ilgili taleplerini dikkate almalarını istedi.

RTÜK Başkanı İlhan Yerlikaya, Show TV Genel Yayın Yönetmeni Suavi Doğan, Kanal D Genel Yayın Yönetmeni Barış Tümay, ATV Genel Yayın Yönetmeni Metin Ergen, Flash TV Genel Yayın Yönetmeni Şenay Şenol ve Star TV Genel Yayın yönetmeni Ömer Özgüner evlilik programlarını RTÜK’te masaya yatırdı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) ve Başbakanlık İletişim Merkezine (BİMER) evlilik programlarıyla ilgili çok sayıda şikayet geldiğini belirten Yerlikaya kurumun gelen şikayetleri dikkate aldığını ifade ederek, Üst Kurul’un konuyla ilgili gerekli müeyyideleri uygulayacağını söyledi. Yerlikaya yayıncıların daha dikkatli olmaları gerektiğine dikkat çekti.

Bilindiği üzere evlilik kurumunun zedelenmesinin toplumsal travmaları da beraberinde  getireceğinden yayınların içeriğinin tekrar gözden geçirilmesi gerekiyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *