» 
»
 

Eyfel Kulesi’ni kurşun geçirmez cam duvarlar koruyacak

Fransa’nın başkenti Paris’te bulunan ve her yıl binlerce turistin akınına uğrayan Eyfel Kulesi, çok yakın bir zamanda kurşun geçirmez duvarlarla çevrelenecek...

Son dönemde Fransa’da artan terör saldırılarını engellemek adına ülke genelinde arttırılan güvenlik önemleri kapsamında çeşitli önlemler alınmaya devam ediliyor. Bu önlemler çerçevesinde son olarak Fransa'nın başkenti olan Paris’te bulunan ve en çok turist çeken cazibe noktalarından biri olan Eyfel Kulesini ziyarette bulunan misafirleri korumak adına çevresine kurşun geçirmez cam örülmesine karar verildi.

Alınan bilgilere göre yaklaşık iki buçuk metre boyunda olması planlanan camdan duvarla örülecek Eyfel Kulesine giriş tek yönlü olarak sağlanacak. Alınacak duvarlı güvenlik önlemi ile kule çevresindeki yaya trafiği akışı da değişecek. Duvarların tamamlanmasının ardından Branly İskelesinden kulenin bulunduğu alana geçiş sağlanamayacak.

Kuleyi ulaşım yeniden düzenlenerek ziyaret etmek isteyen turistler için Gustave-Eiffel caddesini dolanmalarını gerektirecek bir rota oluşturulacak. Cam duvarların maliyeti ise yaklaşık olarak 20 milyon Euro olacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *