» 
»
 

Eyyam-ı bahur sıcakları geliyor

Önümüzdeki hafta yurdu etkisi altına alması beklenen eyyam-ı bahur yani buharlı sıcaklar geliyor. Hava sıcaklıklarının bazı yerlerde 38 dereceyi geçmesi bekleniyor.

Sıcak yaz devam ederken eyyam-ı bahur sıcakları da geliyor. Peki eyyam-ı bahur nedir? Önümüzdeki hafta etkili olması beklenen eyyam-ı bahur yani nemli, buharlı sıcaklar bunaltacak. Hava sıcaklıklarının yer yer mevsim normallerinin 7-8 derece üstüne çıkacağı tahmin edilirken, yeni bir sel felaketi de yaşanabilir.

Sıcaklardan bunalanlara pek de iyi bir haber sayılmaz ancak önümüzdeki hafta yurdun pek çok yerinde bunaltıcı nemli sıcaklar etkili olacak. İstanbul'da 38 dereceyi bulması beklenen sıcaklık 42 derece olarak hissedilecek. Meteorolojik tahminlere göre yurdun doğu kesimlerinde de mevsim normallerinin 5 ila 9 derece üstünde seyreden sıcaklıklar etkili olurken, yarından itibaren İç Ege, Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun batısında yer yer kuvvetli gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor. Ani sel ve su baskınlarına karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *