» 
»
 

F1 Türkiye Şampiyonası artık Cumhurbaşkanlığı himayesinde!

Formula 1 yarışları için 2018'de Türkiye'nin de takvime dahil edilmesi ve yarışların İstanbul Park Yarış Pisti'nde gerçekleştirilmesi çalışmaları devam ederken, Formula 1 (F1) Türkiye Şampiyonası'nın Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayesine alındığı öğrenildi.

Dünya çapında büyük ilgi gören otomobil sporları yarışması Formula 1 (F1) yarışlarının 2018 takvimine Türkiye'nin de dahil edilmesi ve söz konusu yarışların İstanbul Park Yarış Pisti'nde yapılmasına ilişkin çalışmalar sürüyor. F1 Türkiye Şampiyonası'nın ise Cumhurbaşkanlığı himayesine alındığı bildirildi. 2016'da 21 ülkede, 2017'de 20 ülkede düzenlenen yarışlara Türkiye'nin de dahil edilmesi adına yürütülen süreçte yarışların başlama zamanı üzerinde çalışıldığı, süreç bitiminde imzaların atılmasının planlandığı belirtildi.

Dört yılda bir düzenlenen olimpiyatlar ve futboldaki Dünya Kupası sonrasında F1 Dünya Şampiyanası en çok izlenen spor organizasyonu olarak dikkatleri çekiyor. F1, tek kişilik ve açık tekerlekli otomobil yarışlarının en üst düzeyini oluşturuyor ve yıl sonunda toplanan puanlara göre Takımlar Şampiyonluğu ve Pilotlar ödülleri dağıtılıyor.

Dün F1 CEO'su Chase Carey'i Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte kabulde Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve Cumhurbaşkanlığı Kurumsal İletişim Daire Başkanı Mücahit Küçükyılmaz da hazır bulunmuştu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *