Facebook 2015 son çeyrek geliri ve kullanıcı rakamları açıklandı

Tüm dünya çapında kullanıcı kitlesini her geçen gün arttırarak sürdüren Facebook gelirleri ve uygulama kullanıcı sayısı açıklandı. 7’den 70’e herkesin kullandığı Facebook'un geliri ve uygulamaların kullanımında 2015 son çeyrek rakamları neler oldu?

2015 yılı dördüncü çeyrekte Facebook geliri, geçen yılın aynı döneme göre, yüzde 52 arttı. 5,84 milyar dolar olarak açıklanan dünyanın en büyük sosyal paylaşım sitesi Facebook geliri, New York borsasının kapanmasının ardından, geçen yılın dördüncü çeyreğine ilişkin bilançosunda açıklandı. Açıklanan Facebook geliri verilerine göre dünya devi 31 Aralık itibariyle 2015 yılı dördüncü çeyreğinde 5,84 milyar dolar gelire ulaşırken şirket, bir önceki senenin aynı dönemine göre artış gösterdi. 2014 son çeyrek verilerinde Facebook geliri 3,85 milyar dolar olarak açıklanmıştı. Geçen yıl son çeyrek rakamlarına göre Facebook 1,56 milyar dolar net kar yakaladı. 2014 yılı son çeyrek verilerinde şirketin net karı 701 milyon dolar olmuştu.

Facebook'un kurucusu ve Üst Yöneticisi (CEO) Mark Zuckerberg, finansal sonuçlara ilişkin açıklama yaparak 2015 yılını hem gelirler hem de kullanıcı sayısı bazında değerlendirdi. Zuckerberg "2015 Facebook için harika bir yıldı. Topluluğumuz ve işimiz büyümeye devam etti. İnsanları birbirine bağlamak için yatırım yapmaya devam edeceğiz" dedi.

Mark Zuckerberg’in şahsi Facebook sayfasında yaptığı paylaşımda yer alan 2015 yılı son çeyrek raporuna göre her ay 1.59 milyar kullanıcı Facebook’u ziyaret etti. Bunu 900 milyon kullanımla WhatsApp, 800 milyon kullanımla Messenger ve 400 milyon kullanımla Instagram izledi.Ayrıca 2015 yılı son üç aylık raporda her ay 1 milyar kişi Groups (Gruplar) uygulamasını kullanırken artık düğün, nişan, sünnet için kart bastırmak istemeyen ya da uzaktaki sevdiklerine yapacakları etkinlikleri topluca duyurmak isteyenler için vazgeçilmez bir uygulama olan Events (Etkinlikler) uygulamasını ise tam 500 milyon kişi kullandı. Küçük işletmeler de seslerini Facebook aracılığıyla duyurdu. Tam 50 milyon küçük işletme, Pages uygulaması ile işini tüm dünyaya tanıttı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *