Facebook başparmak aşağı beğenmeme butonunu test ediyor

Beğenme butonu sonrası pek çok ifade getiren Facebook şimdi de beğenmeme butonunu aktif hale getirmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Başparmak aşağı olacak şekilde bir emoji ile beğenmeme butonu test eden Facebook, çalışmalarına devam ediyor. Ancak gelen sızıntılara göre beğenmeme butonu Facebook akış sisteminde yapılan paylaşımlar için değil Facebook Messenger uygulaması için aktif olacak. Bir yetkilinin yaptığı açıklamaya göre, yeni emoji, daha eğlenceli hale getirilmeye çalışılan Messenger uygulamasında kullanıcıların duygularını en iyi şekilde ifade edebilmeleri için tasarlanıyor. Eğer yapılan testlerden iyi sonuç alınırsa, tüm Messenger kullanıcılarına bu emoji sunulacak.

Aslında beğenmeme butonu Facebook için uzun süredir gündemde. Pek çok kişi merakla beğenmeme butonu beklentisi içinde olsa da başparmağın aşağı dönük olduğu ve gönderinin beğenilmediğini ifade eden böyle bir buton Facebook için risk oluşturuyor. Haber akışını olumsuz etkileyeceği düşünülen böyle bir butonun öncelikte Messenger uygulamasında test ediliyor olması da alınacak tepkilerin ortaya çıkması için yapılıyor. Eğer kullanıcılardan iyi yorumlar alınırsa haber akış sistemi içindeki beğenme, kalp, hahaha, kızgın gibi ifadelerin yanı sıra bir de beğenmeme butonu karşımıza çıkabilir.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *