Facebook Messenger anket uygulaması yeni güncelleme ile geliyor

Tüm dünyayı saran Facebook çılgınlığı hepinizin malumu. Artık hayatı Facebook’tan takip ediyoruz bile denilebilir. Yaygın olarak kullanılan Facebook mesajlaşma servisi de sürekli bu nedenle yenileniyor.

İnternetin ortaya çıkmasını takiben insanlar iletişim kurabilmek adına sayısız uygulama yazarak kullanıcıların hizmetine sundular. Ancak hiçbiri Facebook kadar 7’den 70’e herkesi kapsayacak kapasite olamadı diyebiliriz. Dünyanın dev sosyal paylaşım platformu hizmetlerini her geçen gün yenileyerek arttırmaya yönelik çalışmalarını da bu nedenle kesintisiz sürdürüyor. Şimdi de Facebook Messenger servisi anket uygulaması ile gündemde.

Yapılan Facebook Messenger güncellemesi ile özelliklerini daha da ileriye taşımaya hazırlanan servis, bu şekilde daha da kullanışlı olacağa benziyor. Zira birden fazla kişiyle sohbet imkanı sunan mesajlaşma servisinin anket özelliği, artık konuşma esnasında anket oluşturarak bazı kararları ortaklaşa vermenize yardımcı olabilecek. Yeni gelen anket özelliği, belirlenen anket sorusuna şık ekleyebilme, sonuçları görebilme ve oylayabilme imkanı sağlıyor ancak tabi ki sadece grup sohbetlerinde. Zira iki kişilik sohbetlerde anket uygulaması çok da mantıklı sayılmaz.

Facebook Messenger güncellemesi ile gelen bir diğer özellik ise “chat asist” yani bir çeşit konuşma yardımcısı olacak. Peki bu özellik ne işe yarayacak diye merak ediyorsanız hemen söyleyelim. Sizin yazdığınız cümleleri algılayan asistan altta buna yönelik butonlar gösterecek ve işlerinizi biraz daha hızlandıracak. Bugün Amerika’da iOS ve Android için güncelleme yayınlandı ve diğer ülkelere de zamanda güncelleme gönderilecek. Ancak yeni gelecek bu özelliklerin hepsi Türkiye’de de kullanılabilecek mi o konuda henüz net bir bilgi bulunmuyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *