Facebook Messenger markalar için reklam özelliğini duyurdu

Her ay 1.2 milyardan fazla kullanıcısı olan Facebook Messenger reklamlar ile gündemde. Aylık 2 milyarı aşkın mesajın paylaşıldığı platformda Messenger Ads özelliği artık tüm dünyaya sunuluyor.

Facebook, markaların geniş kitlelere ulaşabilmesinin önünü açacak Messenger Ads özelliğini tüm dünyada kullanıma açıldığını açıkladı. 11 Temmuz itibariyle başlatılan Messenger Reklamları ile markalar kullanıcılara sponsorlu içerikler sunabilecek. Ayda 2 milyardan fazla mesajın gönderildiği Facebook Messenger üzerinden verilecek reklamlar sayesinde dünya çapındaki tüm işletmelere kitlelere ulaşabilmeleri için yeni bir araç sunulmuş oldu.

Facebook kullanıcılarının bir bölümüne bu ay sonu itibariyle Messenger reklamları ulaşacak. İlk aşamada sınırlı bir kesime gösterilecek olan Messenger Reklamları ile Facebook, yeni ürün geliştirme ve ürünlerin etkilerini görebilmek için imkan bulacak. Reklam veren kurumların daha fazla kişiye ulaşmasının hedeflendiği Messenger Reklamları, Haber Akışı'nın yanı sıra Instagram ve Audience Network üzerinden de markalara reklam verme olanağı sunuyor. Messenger mobil uygulamadaki reklamlar tıklandığında kullanıcılar Messenger üzerinden ya da yönlendirilen sayfa üzerinden marka ile doğrudan iletişime geçebilecek.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *