Facebook Messenger SMS gönderimine el attı şimdilik Android’de!

Bir süre önce görüntülü görüşmeyi aktif hale getiren Facebook mesajlaşmanın her alanında söz sahibi olmak için çalışmalarını sürdürüyor. Şimdi de kendi Messenger uygulaması üzerinden SMS gönderimini destekleyecek.

Şimdilik sadece Android akıllı telefon kullanıcılarına gelecek olan özellik, kullanıcıların mesajlaşmak istediklerinde Facebook Messenger uygulaması üzerinden bunu gerçekleştirebilmelerini sağlayacak. Mesajlaşma bölümünden Başkan Marcus yaptığı açıklamalarda Facebook Messenger uygulamasının sürekli yeniliklere açık bir uygulama olduğunu ve ilerleyen zamanlarda daha pek çok özelliğin eklenebileceğini belirtti.

Aktive edilen özellik sayesinde Android tabanlı kullanıcıların gönderecekleri SMS servisi Facebook Messenger ile entegre çalışacak ve bu SMS’ler Messenger uygulamasından yönetilecek. Aslında uygulamanın geçmişi 2012 yılına dayanıyor zira Facebook bu özelliği o zaman da duyurmuştu ancak uygulamaya geçilmeden iptal edilmişti. Şimdi ise yeniden mesajlaşma işine el atan 1,59 milyar kullanıcılı Facebook Messenger, standart metin mesajlarının yanı sıra resim, video, ses, emoji ve konum paylaşımı gibi içerik gönderimlerini destekleyecek.

Peki Facebook SMS’i nasıl kullanacağız diye merak ediyorsanız hemen söyleyelim. Herkes bu iki uygulamayı entegre kullanmak zorunda değil yani tamamen isteğe bağlı. Yapacağınız şey Messenger uygulamasına girerek SMS’i tıklamak ve "Varsayılan SMS uygulaması" seçeneğini aktif hale getirmek. Ancak iOS tabanlı akıllı telefon kullanıcıları için henüz bu özellik yok.

İntihar önleme aracı

Son dönemde özellikle sosyal medyadan mesaj yayınladıktan sonra intihar eden vakalarda artış dikkatleri çekmekteydi. Yapılan araştırmalar sonucunda sosyal medyanın da bazı bireylerin ptikolojisinde bozulmalara neden olabildiği ortaya çıkmıştı. Bu tür vakaları değerlendiren Facebook, intihara meyilli kullanıcılarının yayınladıkları mesajları raporlamak suretiyle takip altına alıyor ve direk kullanıcı ya da bir arkadaşı ile iletişime geçebiliyor. Böyle durumlarda intihar etme belirtileri veren kullanıcılarına etkili tavsiyelerde bulunan Facebook aynı zamanda durumdan yakınlarını da haberdar ediyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *