Facebook Messenger'a Anket özelliği yolda!

Milyonlarca kullanıcı olan sosyal medya ağı Facebook, kendini yenilemeye devam ediyor. Popüler mesajlaşma uygulaması olan Facebook Messenger'a anket özelliği kısa sürede kullanıcıları ile buluşmayı bekliyor.

Sosyal medya devi Facebook için ABD'de Messenger anket özelliği aktif hale getirildi. Android ve iOs cihazlar için kullanıcılara sunulan yeni anket uygulaması sayesinde grup sohbet esnasında herhangi bir konu ile ilgili olarak anket düzenlenebilecek ve bu anketin sonuçlarına ulaşılabilecek. Facebook, Messenger için getirdiği bu anket özelliği sayesinde bir gruptaki kişilerin aynı fikiri paylaşıp paylaşmadıkları konusunda bir değerlendirme yaparak mesajlaşmayı farklı bir boyuta taşıyor.

Peki Facebook'ta anket nasıl yapılır? Anket özelliğini kullanabilmek için öncelikle bir grup arkadaşın sohbete dahil edilmesi ve sohbet esnasınada konuşma penceresinin hemen altında bulunan anket simgesine basarak, anket sorusu ve seçenekleri belirlenip gönder tuşuna basılmalıdır. Bu anket arkadaşlarınız ile paylaşılıyor ve anket paylaşıma sunulduğunda gruptaki kişilere anket bildirimi geliyor. Ankete katılan kişiler oy kullandıktan sonra da anket sonucu görüntüleniyor. Bu sayede grup içerisindeki aktivasyon daha da artmış oluyor.

Facebook'tan konu ile ilişkin yapılan açıklamada, Facebook Messenger'a anket fonksiyonunun eklenerek sohbette daha çok aktif olunması ve kullanıcıların hayatının bu yeni özellik sayesinde daha da kolaylaşılacağı belirtildi. Anket uygulaması ise tüm cihazlara aynı anda gelmeyecek. Dağıtım işlemleri sırasında Facebook Messenger yeni uygulama için bir güncelleme isteyene dek beklemekte fayda var.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *