Facebook Messenger'a grup video sohbet özelliği geldi

Facebook Messenger'e yeni eklenen özellik sayesinde kullanıcılar, grupla sohbete video ile katılabilecek.

Milyonlarca kullanıcısı bulunan Facebook'a yeni bir özellik daha geldi. Facebook'un mesajlaşma platformu Messenger'e eklenen grup video sohbet özelliği kullanıcılarını sevindirdi. Artın Messenger'da grup video sohbeti yapmak mümkün. Kullanıcı, bir grup sohbetine katıldıktan ya da bir grup sohbetini kendi başlattıktan sonra, ekranda yer alan kamera butonuna tek tıkla video sohbeti başlatmış oluyor. Sohbetteki diğer kullanıcılar da video yayını yapan kullanıcıları görebilecek.

Sohbete video ile katılmak isteyen kişilerin de aynı şekilde kamera butonuna dokunmaları yeterli olacak. Fakat grup, video sohbetin kullanımı ve anlaşılması biraz karmaşa yaratacağa benziyor. Aynı anda sohbet grubundaki 50 kişi sohbete videolu olarak katılabiliyor. Öyle ki, mobil cihazların bu elli kişinin ses ve görüntü dosyalarını alması hem de göndermesi kolay olmayacak.

Bu nedenle uygulama ekranda yalnızca 6 kişinin videosuna izin veriyor. Bu 6 kişinin aynı anda konuşmaya katılması da ayrı bir karmaşıklığa neden olacak. Messenger'da grupta videolu sohbet uygulamasının, kullanıcıların deneyimleri ile nasıl bir kullanım sunduğu belirlenecek. Yeni özellik bugün itibari ile yayına alındı. Kısa süre içerisinde tüm dünyadaki Android ve iOS Messenger uygulamalarının güncellenmiş olması bekleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *