Facebook, Orman yangınların için yeni bir özellik getirdi

Sosyal medya şirketlerinden birisi olan Facebook, Manavgat'ta başlayan yangından etkilenen kullanıcılar için önemli bir özellik sundu. Ayrıntılar haberimizde...

Facebook, 28 Temmuz’da Manavgat’ta başlayan ve birçok şehri etkisi altına alan orman yangınları ile ilgili önemli bir adım attı. Plana göre şirket, etkinleştirdiği “Güvenlik Durumu Kontrolü” ile bölgedeki topluluğun birbirleri ile bağlantı kurmasını sağlayarak insanların birbiri arasında etkileşimde bulunulması amaçlanıyor.

Facebook hayata geçirdiği bu özellik sayesinde etkilenen bölgedeki kişiler, olayla ilgili paylaşımda bulunduğunda Güvenlik Durumu Kontrolü otomatik olarak etkinleştirilecek. Bu kontrol özelliği etkinleştirildiğinde, etkilenen bölgedeki kişiler, Facebook’tan kendilerini güvende olarak işaretlemeleri için bir bildirim alacak.

Başka bir yeni özellik ise, Güvenlik Durumu Kontrolü bildirimine tıklayan kişiler, arkadaşlarının etkilenen bölgede olup olmadıklarını ya da güvende olup olmadıklarını bildirip bildirmediklerini de görebilecek. Kullanıcılar Manavgat için etkinleştirilen Güvenlik Durumu Kontrolü özelliğini kullandıkça ve yangından etkilenen diğer bölgelerde de konuyla ilgili paylaşım yapmaya devam ettikçe, özelliğin diğer bölgeler için de etkin hale geleceği belirtildi.

Facebook, insanların başka insanlarla iletişim kurmasını ve bilgi alışverişi yapmasını amaçlayan bir sosyal ağdır. 4 Şubat 2004 tarihinde Harvard Üniversitesi 2006 devresi öğrencisi Mark Zuckerberg tarafından kurulmuştur. Kurulduğu yıldan günümüze kadar oldukça popülerleşip, milyonlarca kullanıcı bulunmaktadır. Dünyanın en değerli şirketlerinden bir tanesidir.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *