Facebook şirketinin geliri bu yılın yarısında yüzde 59 yükseldi!

WhatsApp, Instagram ve Messenger uygulamalarının sahibi olan Facebook hakkında yapılan mali incelemelere göre şirketin gelirlerinin yüzde 59 oranında arttığı gözlemlenmekte. Aktif Facebook kullanıcısı ise yüzde 15 oranda artmış durumda!

Sosyal medya denildiğinde akıllara gelen ilk platform olan Facebook, 2016 yılı ortalarında mali raporlarını yayınladı. Son yıllarda durmaksızın hızla büyümeye devam eden firma, 2016 yılının ikinci çeyreğinde de hızından ödün vermiyor.

Gün içerisinde oldukça sık kullandığımız, hatta bazen saatlerce kullandığımız mobil uygulamalardan biri olan WhatsApp, Messenger ve Instagram’ın sahibi olan Facebook, bu yılın ikinci çeyreğinde toplamda 6,44 milyar dolar gelirinin olduğunu açıkladı.

Facebook, gelirini ikiye katladı!

Bu gelirsen Facebook’un elde ettiği karın ise 2,05 milyar dolar civarında olduğu belirtiliyor. Geçtiğimiz 2015 yılının mali raporlarıyla karşılaştırıldığında Facebook’un gelirlerinde yüzde 59’luk bir artışın olduğu görülüyor. Ayrıca, Facebook’un aylık aktif kullanıcı sayısının da geçen yıla kıyasla yüzde 15 artış göstererek, toplam kullanıcı sayısını 1,71 milyar rakamına ulaştırmış durumda.

Analistler, Facebook’un bu hızla durmaksızın büyümeye devam etmesi halinde 2017 yılının sonuna kadar aylık ortalama 2 milyar aktif kullanıcı sayısına ulaşacağı tahmin ediliyor. Dört yıl önce halka yansıtılan şirketin hisse senedi fiyatı, geçen bu süre içerisinde yaklaşık olarak 3 kat artış gösterdi.

Kurucu Mark Zuckerberg ise, Facebook’u sosyal ağın ötesinde bir şirket haline getirmek istiyor. Virtual Reality, bir diğer adıyla sanal gerçeklik konusunda uzun süredir çalışmalar yapan şirketin şuanda hedefi proje kapsamında yüksek hızda internet bağlantısını dünyanın her noktasına götürebilmek.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *